Kas tuleb tuttav ette: sünnib laps ja Su silmadelt langeb uduloor – poeriiulilt purki või pakki haarates asud justkui iseenesest uurima, mis on kirjas etiketil, märkad, millest koosneb üks või teine toode.

Foto: Laura Nestor, seljas: Li Parka, Didriksons /Stockmann/ Vaata giidist!

Tekib vastupandamatu soov pakkuda oma perele parimat ja Sulle jõuab lõpuks ka südame tasandil kohale, et ostuotsuseid tehes kujundame tulevikku.

Vaimustavad lood argimiljöös
Inimeste haaravate, vahel luuni puudutavate lugude kõrval otsustasime ajakirja EMA toimetusega ajastuvaimuga kaasa minna ja otsida stoorisid ning inspiratsiooni ka meid ümbritsevast elukeskkonnast. Selles on ju palju enam tähendust ja poeesiat, kui argisagin lubab märgata! Pöörasime pilgud kohtadesse, kuhu meid oodatakse, sinna, kus meie keha ja vaim leiavad toetust ja turgutust. Ja ka asjade poole, mis loovad kõige otsesemas mõttes meie argimiljööd – külili vajunud väikesed saapad esikuvaibal, rütmiliselt surisev kuivati vannitoas, paokile ununenud puudritoos peeglilaual ja veel koristamata nõudega söögilaud, kus vaid paarkümmend minutit tagasi võttis oma une-eelset einet üks väike meie südamed vallutanud tegelane …
 
Kestlikkus ja tugi
EMA Ilusa Elu Giid on kaugel valikutest, mis pakuvad kiireid naudinguid, säravad pealt, kuid seest õõnsad. Selle aasta teejuht toob esile asjad ja kontseptsioonid, mis paistavad silma läbimõeldusega ning on loomult hoolivad. See võib tähendada säästlikke tootmisviise, ausat suhtumist, tuge lapsevanema vaimsele tervisele, funktsionaalsust, kestlikkust, tervislikkust, kvaliteeti, aga ka pere- ja beebisõbralikku atmosfääri.
 
Uus ja vana klassika
Keda giidi kutsume? Väljavalitutelt ootame värskust ja ambitsiooni vastata tänastele ja homsetele vajadustele. Tunnustuse saanud võivad olla uued, äsja välja tulnud esemed ja teenused, kuid ühtlasi kiidame ka vana head klassikat, millele oleks õige hetk anda just nüüd comeback’i võimalus. Tore, kui saame hoogu teha kohalikele hoolivatele ettevõtmistele, kuid oodatud on ka välismaised südamega kaubamärgid, mis Eestis kanda kinnitanud.
 
Lekkekindel pesu ja biolagunev huulepulk
Giidis on 16 emadele ja isadele olulist kategooriat – heaolust ja beebindusest vaba aja kohtadeni välja –, mis avanevad järgemööda hooajaliselt. Oleme õnnelikud, et giidi on jõudnud ka tõeliselt vaimustavad uut normaalsust loovad futuristlikud leiud, nagu näiteks Eestis toodetud lekkekindel pesu, vanadest autorehvidest ja plastpudelitest tehtud saapad, hambapesutabletid ja tahked šampoonid ning isegi üleni biolagunev puidust vutlaris huulepulk!
 
EMA märkab
Kõik giidis esile tõstetud tooted ning teenusepakkujad saavad lisaks ka kvaliteedimärgise „EMA märkab 2021”. Igas kategoorias valitakse rahva lemmik, hääle saab anda meie sotsiaalmeedia kanalites: ajakirja EMA Instagrami-lehel ja Facebookis. Püsime lainel!
 
Kummardus
EMA lugejate kõrval kutsusime kaasa arvama ka tuntud teadlikud emad-arvamusliidrid, kelle maailm ja vaade meid inspireerivad. Meiega on olnud kaasas näiteks muusik Sandra Vabarna, näitleja Saara Pius, disainer Helene Vetik, toidukunstnik Maru Metspalu, stilist Liis Plato, moeblogija Aljona Eesmaa ja fotograaf Katrina Tang. Aitäh neile oma hirmkallist aega jagamast!
 
Sügav kummardus ka nende imeliste kaasteeliste ees, tänu kellele meie giid ühest poole aasta tagusest mõttekillust päriseks sai: armsad Gea, Merit, Anna-Liisa, Kristiina, Lemme, Kaari, Virge, Ireen, Agnes, Mari, Signe, Angelika, Hannes, Aimur, Henri ja Kristen. Teiega on olnud uskumatult tore!
 
Ja see on alles algus!
 
Tänus,
 
Merle
Ajakirja EMA peatoimetaja