Kaelakee Mini Full Moon / Claudia Lepik

Ehtekunstnik Claudia Lepiku pisike hõbedast valminud täiskuu-kaelakee (Mini Full Moon) mõjub oma helklevas lihtsuses lausa maagiliselt.

Kui kandja hoolega kuulatab, võib kosta kõrvu õrn heli. See on kaelakee laul. 

Selline liikuv ja helisev ketas on muutunud Claudia loomingus vaat et signatuurelemendiks. Täiskuu-kaelakee on väiksem õde suuremale keele, mille ketas on niisama lai kui mõni võimas sõlg. Olgu ring suur või väike, ikka annab see tunde, nagu hoiaks ja kaitseks kee oma kandjat.

Claudia Lepiku ehete laul

Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti õppinud Claudia Lepiku loomingus on oluline koht helil ning liikumisel. Kaks asja, mida esimese hooga ei oskakski ehetega seostada, ent tõepoolest – ehegi võib olla justkui elus, tantsida ja laulda ühes oma kandjaga.

Isiklik side

Claudia valmistab peamiselt autoriehteid. Tema teatraalsed nina- ja näoehted võluvad toore iluga. Neistsamadest kaunitaridest on kunstnik edasi arendanud miniseeriad, millega on võimalik end ehtida ka igapäevaselt: kõrva- ja ninarõngad, kaelakeed.

Iga ehe mõjub seejuures ainulaadselt ja just see ongi Claudia eesmärk – tema soovib, et iga kandja tunneks ehtega isiklikku sidet ja see oleks talle hingelähedane.

Osta siit:
Tutvu lähemalt:
Osta siit:
Tutvu lähemalt:
Jaga: