Roosi päevakreem / Dr. Hauschka

Dr. Hauschka ajaproovile vastu pidanud staartoode, luksusliku ja rikkaliku koostisega roosi päevakreem kuulub nii filmi- ja teatriproffide kui ka looduskosmeetikasõprade lemmikute hulka.

Taevaliku roosilõhnaga loodusliku koostisega kreem suudab palju: toidab, kaitseb, tugevdab, pehmendab, kosutab, rahustab ja äratab naha enda tervendava ning tasakaalustava jõu.

Roosi päevakreem on üks ütlemata hea valik eriti just külmakraadide puhul nii normaalsele, kuivale, tundlikule kui ka ärritunud ja laienenud kapillaaridega nahale. Kreemi võivad kasutada kõik – imikutest vanaemadeni. Soojemal aastaajal sobib normaalsele nahale hästi roosikreemi kergem ja eriti kiirelt imenduv versioon – roosi päevakreem light.

Taimede väega Dr. Hauschka

Roos on Dr. Hauschka südametaim. Just tema abiga lõi nüüdseks looduskosmeetika suunanäitajaks kujunenud kaubamärgi tootjatehase WALA rajaja dr Rudolf Hauschka 1920. aastate lõpus maailmas ainulaadse ja seni vaid WALAs rakendatava tootmismeetodi, mis looduse vastandlikke rütme – soe-külm, valgus-pimedus, paigalseis-liikumine – kasutades hoiab tootes alles elus taimede väe ilma säilitusaineteta. Samamoodi rütmiliselt on sündinud ka roosi päevakreem.

Aitab nahal terveneda

Roosikreemi üheks loojaks oli Dr. Hauschka looduskosmeetika „ema”, kosmetoloog Elisabeth Sigmund. Viinis sündinud, Stockholmis ilusalongi pidanud ja seejärel aastakümneid WALA tehase asukohas Eckwäldeni külakeses elanud daam lahkus siitilmast mõne aasta eest 99 aasta vanusena. Just tema revolutsiooniline idee – panna tööle naha enesetervendav jõud – on Dr. Hauschka toodete üks võluvägi.

Kreem vanaema retseptist

Nii on meenutanud roosikreemi sünnilugu Elisabeth Sigmund: „Roosi-päevakreem sai alguse minu vanaema kreemist Creme Céleste – Taevalik kreem. Vanaemal oli retsept, mille järgi apteeker tegi talle värsket kreemi. Näokreem koosnes oliiviõlist, mesilasvahast, roosi eeterlikust õlist ja roosiveest. Kui hakkasin kosmeetika vastu tõsiselt huvi tundma, kinkis vanaema mulle koopia retseptist, mille oli kaasa toonud juba oma kodumaalt Moraaviast.

Ehkki pidin teise maailmasõja rahututel aegadel väga tihti kolima, päästsin oma aarde. Stockholmis otsisin retsepti jälle välja ja muutsin seda, lisades naistepunaõli ja rikkalikult niiskust sisaldavate hibiskijuurte mahla, mida hankisin ühelt aednikult ja pressisin ise. Olen roosi päevakreemist siiani vaimustatud.”

Osta siit:
Tutvu lähemalt: