Imetamisnõustamine / ITK naistekliinik

Juhtub tihti, et tänapäeva noori emasid tabavad rinnaga toitmisel mured, mis pole teadliku ja empaatilise toe, imetamisnõustaja kaasamisel üldsegi mitte ületamatud, vastupidi, oskuslikult tegutsedes lahenevad need sujuvalt.

Emapiim on parim kink, mida saame emana oma lapsele elutee alguses anda. Rinnapiim on beebile sobivaim toit ja imetamine pakub talle armastavat ja turvalist lähedust emaga. See on ka inimsuhete kõige esimene ja olulisem mudel. Mõnel emal-lapsel sujub imetamine ja koostöö kohe algusest peale, kuid nii mõnelgi värskel emal tekib imetades probleeme. Targalt toimides saab murest üle – Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku imetamisnõustajate missiooniks on iga tuge vajavat ema sel teekonnal toetada.

Beebisõbralik kliinik

Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinikut on alates 2008. aastast tunnustatud rinnaga toitmise edendamise eest UNICEFi beebisõbraliku haigla tiitliga. Beebidest hoolivas kliinikus seatakse esikohale ema ja lapse lähedus, rinnapiima vajalikkus ning luuakse eeldused, et edukas imetamine toimiks edaspidigi.

Imetamisnõustamisele oodatakse kõigi küsimustega, mis puudutavad rinnaga toitmist: rinna seisund, valulikkus, lapse imemiskäitumine, kaaluiive, eakohase lisatoidu andmine, imetamisest võõrutamine, ent ka teistel teemadel, millega võid oma pisikest toites kokku puutuda.

Hindamatu tasuta abi

Imetamisnõustamine on Eesti haigekassas kindlustatule tasuta. Ravikindlustuse puudumisel osutatakse teenust haigla hinnakirja järgi. Nõustatakse eesti, vene ja inglise keeles.

Imetamisnõustaja vastuvõtule ja telefoninõustamisele saab registreerida Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus E–R kl 7.15–18 telefonil 666 1900.

Tutvu lähemalt:
Tutvu lähemalt:
Jaga: