Kogemusüritused / Kohin

Sõna „kohin” tähistab heli, mida kuuleme siis, kui aja maha võtame ja sügavalt kuulatame. Selleks, et tajuda elu ehedust, selgust ja ühendatust. Just selliseid elamusi pakuvad Kohina nime kandvad kogemusüritused.

Suurlinnast metsa

Ettevõtmise algataja on ehtekunstnik Milli Maier-Veske, kes sattus mõni aasta tagasi omanimelise ehtebrändi asjus Londoni vahet sõites osalema mitmel inspireerival naistele mõeldud üritustel. Need oli koosviibimised, kust said alguse nii südamlikud sõprused kui ka erialased koostööd.

Tagasi koduses looduskaunis ja vaikses Elvas, hakkas Milli sellistest võimalustest puudust tundma. Ühiselt rahvusvahelises haridus- ja tehnoloogiaettevõttes Mindvalley töötava Kadi Ojaga otsustasid nad 2019. aastal luua oma unikaalse kogemusürituste ettevõtte, mille nimeks sai Kohin.

Terviklik kogemus

2020. aasta lõpuks oli kaunites kohtades üle Eestimaa peetud seitse üritust. Koosolemisi korraldades lähtutakse keha, meele ja vaimu terviklikkusest. Nii on igal üritusel oluline roll inspireerivatel esinejatel, kes jagavad isiklikke lugusid, kogemusi ja teadmisi; tervislikul liikumisel, olgu selleks siis matk, joogatund vms; looduskaunil kohal, kus üritus toimub, aga ka niisama koosolemisel ja jutuajamistel, tervislikul toidul ja ühistel söömistel.

Napi tegutsemisaja jooksul on jõudnud Kohinal oma lugusid jagamas käia juba mitmed sütitavad inimesed, nagu Sandra Vabarna, Kristel Kruustük, Kristjan Järvi, Doris Kareva, Merit Raju jpt.

Kõik see loob positiivseid emotsioone, mis osalejaid toetavad ja kannavad. Ajal, mil depressioon esineb Eestis hinnanguliselt kuuel-seitsmel inimesel sajast, on vaimse tervise turgutamine mitte luksuse, vaid toimetuleku küsimus.

Mine sisse!

Kohina ettevõtmiste juures on võluv see, et toetavaid tarkusi otsitakse kaugete maade tavade kõrval ka siitsamast lähedalt: siinsest loodusest ja kodusest elutunnetusest. See saab alguse juba ettevõtmise nimest, mis on justkui meie oma algversioon salapärasest zen’ist. Ürituste vedajad avavad sõna tähenduse ingliskeelse väljendi go in abil: vaid peatudes, kuulatades ja enda sisse vaadates on kosta triljonite aatomite elusa energia, vereringe ja hingamise kohin, aga ka lehtede, jõe, järvejää, mere ja metsa kohin kuni universumi ühishelini välja. Selline sügav kuulatamine ühendab meid samaaegselt nii sisemise kui ka välisega.

Koosolemine

Oluline on seegi, et kohinat ei loo üksik võnge, vaid paljude helide kooslus – koos olemine. Samamoodi tekib kohin ka inimeste omavahelisest ehedast ja tähendusrikkast ühendusest. Võimalusi sellisteks loovateks koosolemisteks, kus saaks avalduda osalejate autentsus ja unikaalsus, soovibki Kohina ettevõtmine pakkuda.

Aastaks 2021 on Kohin juba planeerinud mitmeid põnevaid ja omanäolisi ettevõtmisi, kuid nende toimumisaeg sõltub maailmas aset leidvast. Kui esialgu olid üritused mõeldud üksnes naistele, siis nüüd on katsetatud ka kordadega, kus said osaleda mehedki.

Osta siit:
Tutvu lähemalt: