Keenia Zawadi kohv / KOKOMO

„… aga ma sõitsin linna teisest otsast selle kohvi pärast kohale!” ahastas naine, kes soovis Põhjala tehases asuvast KOKOMO kohvikust soetada Keenia Zawadi kohvi, mis oli just otsa lõppenud.

See on kohv, mis on leidnud meie mail hulga andunud fänne, kel pärast selle oa maitsmist on isu teiste järele ootamatul moel langenud.

KOKOMO Keenia Zawadi kohvi ime seisneb erilises peategelases, mille nimi on peaberry ehk pärluba. Pärluba tekib kohvikirsis, kui tavalise kahe seemne asemel on marjas üks. See üks uba saab endale kõik marjas sisalduvad toitained ning nii on kohvi maitse komplekssem ja täidlasem.

KOKOMO – töö ja pere koos

KOKOMO on väike pereettevõte, kus väärtusteks on pere, personaalsus, värskus, keskkond. Roland ja Mari hakkasid kohvi röstima 2015. aastal. Mõni kuu hiljem sündis neil väike tütar. Pere ja töö on kasvanud kogu aeg koos. Seetõttu on peamiselt Roland tegelnud KOKOMO igapäevatööga, kogu tootmine on tema õlul. Mari on laste kasvamise kõrvalt tegelnud arvelduste ja paberitööga.

Rohkem kui kohvijoomine

KOKOMO soovib, et kvaliteetne, maitseelamusi tulvil kohv võiks olla paljudele kättesaadav. Samas jäädes ise väikseks, et olla kogu protsessi lähedal ja teada, mida klient soovib. Samuti jagavad kohvivõlurid hea meelega nippe, kuidas head jooki valmistada, korraldades kohvikoolitusi ja -maitsmisi.

Kestlikus pakis eksootika

Praegu on KOKOMO sihiks juurutada jätkusuutlikkust ja keskkonnahoidlikkust – müüa rõõmuga kohvi ka pakenditeta, otse ostja purki või kotti. Kaasaostuks valmistavad nad kohvi ka hea meelega kliendi kruusi ja naabritele laenavad oma tasse, et ühekordseid topse kuluks võimalikult vähe.

KOKOMO valikus on eri päritolu kohvid Aafrikast ning Kesk- ja Lõuna-Ameerikast: Keeniast, Etioopiast, Ruandast, Colombiast, Guatemalast, Costa Ricast, Brasiiliast ja El Salvadorist.

Osta siit:
Tutvu lähemalt: