TeeRännakud / Kuu Ruum

Kuu Elina nime all tuntud Elina Naani hellalt, aga kindla käega juhendatud TeeRännakud pakuvad võimalust kogeda keha- ja meelevaikust kausikese teega.

Sellenimelisi hoitud ja meditatiivses ruumis aset leidvaid teetseremooniaid väiksematele seltskondadele on Elina korraldanud pea kaheksa aastat. Elinale endale on olnud teadlik teejoomine oluline vaimne praktika, mis on õpetanud, kuidas argipäeviti targalt ja arukalt talitada, iseendale aega anda, loodust ja oma keha austada. Maagiliste vanade ja haruldaste teede seltsis pakub Elina ka TeeRännakule saabunud külalistele võimalust kogeda ühist olemist ja ruumi uue teadlikkusega, puhata igapäeva virvarrist ja kogeda sisemist rahu.

Tee keskpunkti

Kui enamiku silmis on tee lihtsalt üks tavaline jook, siis pühendunud teesõprade silmis on tegemist õpetajaga. Ammustest aegadest saati on teed kasutatud nii selles sisalduvate vitamiinide ja mineraalide tõttu ravimina kui ka meele vaigistajana. Kui teed juua teadlikult, on juba mõne aja pärast märgata, kuidas see annab omamoodi juure või keskpunkti. Elina meelest ongi tänapäeva maailmas teadliku tee joomise suurim väärtus selles, et see aitab hoida keset.

Kuu Ruumi loomised

Kuu Elina tegemiste koduks on Kuu Ruum, kus sealsed tegevused hoolivad elamise ilust ja väärtustavad sisemist kasvu, mis meid ka väliselt särama paneb.

Kõik sealt läbi voolav on otsapidi alguse saanud teetseremooniatest ja loodusega ühenduses olemisest. Nii on Elina justkui omaette nähtus, keda ei ole võimalik defineerida ühe kindla elukutse kaudu. Varem ETVs režissöörina töötanud naine loob ja teeb mitmel moel: luulet, mis ilmunud juba neljanda trükini jõudnud raamatus „Lukuga päevik”, naturaalsetest materjalidest ja kandjate sõnul justkui väeelementidega mõjuvaid ehteid, ühiselt näitleja Veiko Tubinaga taskuhäälingusarja „Armastusest” ja kutsub ellu naistelaagreid, mis aitavad osalejatel leida ühendust iseendaga, et elada oma vägevuses ja tões.

Tutvu lähemalt: