Lapsekandmise nõustaja Kadri Viirand

Kes avastanud lapsekandmise võlud, on kursis, kui lähendav võib olla lapsega tihedas kontaktis olek ja mida tähendab, kui su kaks kätt on beebi kõrvalt vabad.

Ent lapse kandmine nõuab ka avastamisjulgust, teadlikkust ning valmisolekut õppida uusi oskusi ning nippe. Harjutamine tasub aga end kuhjaga ära.

Lapse närvisüsteemi nimel

Trageschule UK sertifitseeritud lapsekandmisnõustaja Kadri Viirand ütleb, et beebid vajavad lähedust – ja kandmist. Beebi enda lähedal hoidmine ja silitamine aitab kaasa terve närvisüsteemi arengule. Beebi tunneb ennast siis turvaliselt ja saab tasakesi omas tempos jälgida ja õppida tundma talle nii uut, suurt ja vahel ka hirmutavat maailma.

Mida jälgida ja kuidas valida

Kadriga saab kohtuda PERELA keskuses, kus ta annab lapsekandmise konsultatsioone. Keskuses on töötoad gruppidele (lapsekandmise ABC, puusasidused, seljasidused), lisaks on võimalik kokku leppida eraviisiline konsultatsioon, kus saab proovida eri lapsekandmisvahendeid ja leida oma perele sobivaim, ning mis kõige tähtsam – õppida seda ka õigesti ja enesekindlalt kasutama.

„Last kandes tuleb lähtuda tema loomulikust kehaasendist –  lapsekandmisvahendis on laps samamoodi nagu süles, põlved veidi kõrgemal kui pepu, selg veidi kumer,“ räägib Kadri. „Jälgida tuleb kindlasti, et lõug ei oleks rinnale vajunud, et beebi sisemised hingamisteed oleks avatud. Hea kandmisvahend toetab last põlvest põlveni.“

Tragi lapsekandja Kadri

Kadri esimene laps sündis peaaegu 13 aastat tagasi. Kuna tema vanem õde oli oma lapsi linas kandnud, jõudis temagi koju vankrikomplekti, turvahälli ja muu beebikraami kõrval kandelina. See tundus loogiline ost ja sama vajalik kui muugi varustus. Koos sugulase Iti Aavikuga vankreid lükates sündis ka Villapai, mille kontorit sattusid nad jagama lapsekandmist propageeriva pereettevõtte Linalapsega. Lubades aidata Linalapse klientidel õppida esimest põhisidust, sai Kadril sõrm antud ja järgmistel aastatel sõitis ta juba Londoni ja Dublini vahet, et läbida järjest Trageschule lapsekandmisnõustaja tasemed ja saada ka vastav sertifikaat.

Lapsekandmisnädal

Lapsekandmine on Kadrile kirg, hobi ja töö üheskoos. Ta esindab Eestit foorumis IBCICC, kuhu on koondunud sertifitseeritud lapsekandmisnõustajad üle ilma. Neljandat aastat järjest aitab Kadri korraldada ka Euroopa lapsekandmisnädalat (European Babywearing Week) ja kolmandat aastat järjest on ta korraldustiimi juht. 2021. aastal toimub lapsekandmisnädal 3.-9. mail.

Beebipidu ja -pood PERELAs

PERELA keskuses koolitatakse ja nõustatakse ka imetamise ja riidemähkmete teemadel. Ja kui soovid, aitavad sealsed töötajad sul korraldada ka beebipidu.

Kolmapäevast laupäevani on PERELAs avatud pood, kus on küllap Eesti parim valik lapsekandmisvahendeid, riidest mähkmeid ning ka muid põnevaid tooteid lastega perele.

Tutvu lähemalt: