Mahetee RAHU VÄGI

Milline õnn, kui sinu teele jääb tee, mis toetab sind rahuväega ja pakub pealegi nii põnevat, pisut vürtsist sidrunimaiku, milles võib süüdistada üht veidervõluva nimega tegelast – Moldaavia tondipead.

Eeriksaare Väetee sõprade suurim lemmik ongi sidruni- ja suvehõnguline ürditee Rahu Vägi. See sisaldab teetootja enda kasvatatud Moldaavia tondipea õisi, mis on aromaatsuse ja suure nektarisisalduse tõttu tähtsal kohal mesilaste elus.

Taim sumiseja toidulaualt

Kui valid joogiks Rahu Väe tee, hoolitsed kaudselt ka liigirikkuse säilimise eest, sest pakud oma valikutega puhast söögipoolist mesilastele ning teistele õienektarist toituvatele putukatele. Iga tassitäis, millega oma kõhule pai teed, on olnud ka osake sumiseja toidulauast.

Väeteed metsast ja põllult

Väetee valik on rikkalik. Igal teesegul on justkui oma vägi, mis kosutab keha või toetab vaimu.

Ürditeed on kokku pandud Eeriksaare põldudel hoole ja armastusega kasvatatud ürtidest. Tooraine sirgub puhtas pinnases – mulda ei koormata tehisväetiste ega taimekaitsevahenditega; korje käib käsitsi, et kvaliteet oleks parim. Taimi, mida Eeriksaarel ise ei kasvatata, korjatakse Viljandimaa laantest ja rabadest.

Marjateedesse on segatud ka särtsakaid põhjamaiseid külmkuivatatud marju. Teesegud kontrollib, puhastab ja segab alati teemeister, et kõik oleks maitsvaks häälestatud.

Osta siit:
Tutvu lähemalt: