Marumbi kleit / iLLIMOR

Marumbi Upcycled kleidi idee sündis iLLIMORi asutaja Liis Tiisvelti südames ajal, mil ta viibis Aafrikas Sansibari-nimelisel saarel. Saare idaosas asub üks väike Marumbi nime kandev külake.

Suurtootmisest järele jäänud puuvillast valmistatud ja seega sadu liitreid puhast vett säästnud Marumbi kleit peegeldab paradiisisaarele omast kergust ja muretut meelt ühes sundimatu vastutustundlikkusega. Mõnusalt lai ja õhuline iga figuuri toetav disain, mugavalt suured küljetaskud ja nööpe asendavad trukid rõhutavad selle kittelkleidi lahedat funktsionaalsust. Kleiti sobib kanda iga päev, ent sama hästi passib ka pidulikumate sündmuste puhul.

Midagi enamat kui lihtsalt riided

Just Sansibari saare värvikirev eluolu, kust aga paraku joonistub välja küllaltki värvitu pilt prügist kuhjunud linnatänavatest ja olmest ilma puhta joogiveeta, inspireeris Liisi 2020. aastal iseendale sünnipäevakingiks looma rõivamarki, mis balansseeriks elegantselt mugava disaini, keskkondliku jätkusuutlikkuse ja sotsiaalse vastutuse vahel.

Liisi huvi luua midagi enamat kui lihtsalt riided sai alguse õpingute ajal London College of Fashion’is ning kinnistus veelgi Tallinna Tehnikakõrgkoolis rõiva- ja tekstiilialal ressursikorraldust õppides. Nii on iLLIMORi tarneahel väga lihtsustatud, vältimaks otstarbetut logistilist saastatust – suur osa iLLIMORi kasutatud kangastest on toodetud Eestis säästliku Öko-Texi standardi alusel ja rõivad valmivad Tartu õmblejate käe all.

Uudne ja tubli Tencel

iLLIMOR on Eestis üks väheseid tootjaid, kes kasutab – ja jumaldab! – uuenduslikku kangast nimega Tencel. See on eukalüpti toorpuidust valmistatud ökomaterjal, millel on traditsioonilise puuvillaga võrreldes mitu korda väiksem keskkonnajälg. Tencel on materjalina mõnusalt pehme, siidja läikega ja sobib ka probleemse nahaga kandjale.

Kangarullide lõpud

Kõik muud materjalid, mida iLLIMOR kasutab, on kergetööstuse tootmisjäägid (Upcycledi kollektsioon). See tähendab tihtipeale kas kasutamata laojääki, suurtootmise ülejääki või seisma jäänud kangarullide lõppe. Need materjalid on paljudele moemajadele tarbetu jääde ja kulu. iLLIMOR aga just selliseid väärtustabki, andes neile uue väljundi. Tulemusena väheneb prügi, levib ringmajanduse idee ja sünnivad säästlikud ning muretud tooted.

PS. iLLIMOR järgib oma põhimõtteid ka veebipoe pakendite puhul – neid kõiki annab komposteerida!

Osta siit:
Tutvu lähemalt: