Roheline tee Green Velvet / Renegade Tea Estate

Kui kuumad teelehed trummelkuivatist välja tulid, oli neis midagi omapärast. Rullimise käigus tekkinud teepalle lahti harutades tundsid teemeistrid, et lehed olid eriliselt pehmed, peaaegu nagu velvetriie.

Siis oligi selge – see on velvet, roheline velvet ehk Green Velvet. See ongi Renegade Tea Estate`i roheliste teede valikus üks pehmemaid ja ideaalne jook just neile teesõpradele, kel kipuvad teetegemisel teelehed tassi ununema. Nagu need noored emad, kes saavad oma teed juua alles siis, kui elu lubab! Green Velveti tee on maitselt õrnalt magus, värske ning mahe. Järelmaitses on tunda ka veidi mangot.

Gruusiasse teefarmeriks

Renegade Tea Estate’i teekond algas aastal 2017. Gruusia kunagisest võimsast teetööstusest olid järel vaid varemed. Samal ajal oli punt kolleege ja sõpru Eestist ning Leedust korporatiivmaailmast väsimas ning otsisid endale uut väljundit. Elu viis need kaks asja kokku ja aastal 2018 said neist teefarmerid.

Mahedate mägede Renegade tee

Renegade Tea Estate’i luues lepiti kokku kasvatada teed viisil, mis ei oleks kahjulik loodusele ega inimestele, kes seda joovad. Kuna põllud olid viimased 30 aastat olnud inimtegevusest ja kemikaalidest puutumata, oli lihtne jätkata mahepõllundusega.

Renegade Tea Estate’il on hetkel kolm istandust, mis katavad 50 hektarit põllumaad. Igal aastal valmistavad nad umbes 20 teed – eri variatsioone valgest, mustast, rohelisest ja oolongi teest. Lisaks on nad tulihingelised eksperimenteerijad, nii et seiklushimuliste teegurmaanide rõõmuks leidub igal hooajal nende valikus ka 5-6 täiesti uut ja huvitavat katsetust.

Osta siit:
Tutvu lähemalt: