Ehtekollektsioon Adamson-Eric / Sigrid Kuusk

Nüüdisaegne ehtekunst pluss Adamson-Ericu silmapaistev isiksus ja looming – see kombo kõlab ekspressiivselt ja ägedalt!

Julge käekirjaga ehtekunstnik ja fotograaf Sigrid Kuusk ammutas oma uue kollektsiooni tarbeks inspiratsiooni eesti kunstiklassikult Adamson-Ericult, kelle järgi on kollektsioon ka nime saanud. Tulemus on värske, intelligentne ja olgem ausad – ihaldusväärne!

Kõik algas kleidist

Kõik sai alguse ühest külaskäigust moedisainer Lilli Jahilo stuudiosse, kus Sigrid märkas imelist Adamson-Ericu loomingust tuttava motiiviga valget kleiti. Jahilo juurest lahkus ta juba ülevas ja loomingulises meeleolus, sest peas hakkas tiirlema mõte ehteseeriast, mis tõukus Adamson-Ericu mahukast ja rikkalikust pärandist.

Nii sündiski koostöös Eesti Kunstimuuseumi ja Lilli Jahiloga seeria, kus põhimaterjalideks on kuld ja hõbe, aktsendiks pärlid oma toores ilus. Peamise osa seeriast moodustavad kõrvarõngad, värskendava valikuna on saadaval ka juuksekamm ja -nõel. Need on ehted, mis toovad esile naise jõu, isikupära ja eelkõige eheduse selle sõna igas tähenduses.

Lisaväärtust loov Sigrid Kuusk

Esimene ehtekollektsioon SOHO valmis Sigridil vaid nelja aasta eest. Samal ajal lükkas seni pigem vabakutselise fotograafina tegutsenud kunstnik käima ka omanimelise ehtebrändi. Sigridi ehtefilosoofiale on raske vastu vaielda. „Ehted toovad meie hommikust ööni kestvatesse rutiinidesse lisaväärtust. Nad panevad meid särama meile ainuomasel moel, annavad julgust ja väge. Just seda soovin oma ehetega luua ja pakkuda,” tutvustab ta oma lähenemist. Sigrid hindab kõrgelt unikaalsust – nii ehte kui ka selle kandja oma.

Au ja kiitus

Sigridi alati värsket ja leiutavat käekirja on juba ka tunnustatud. 2019. aastal sai ta Eesti Noore Ehte Fondi stipendiumi ja 2020. aastal pälvis parimale aksessuaariloojale mõeldud auhinna, Kuldse Nõelakoja nominatsiooni. Ta on jõudnud oma töödega ka mitmele rahvusvahelisele näitusele. Ehteid valmistab Sigrid käsitsi Tallinnas Põhjala tehases asuvas stuudios.

Osta siit:
Tutvu lähemalt: