Kott Capital of Goods / Stella Soomlais

Nahakunstnik Stella Soomlaisi šiki ja stiilse disainiga taimparknahast kott Capital of Goods võlub oma universaalsusega.

Toode sobib nii naistele kui ka meestele ja seda annab kanda ühtviisi õlakoti, kõhukoti ja bumbag’ina.

Mõte unisex-kotist mõlkus Stellal meeles juba pikka aega. Selle eelkäija on stuudio teine populaarne toode, mõnevõrra väiksem Capital of Plenty. Edasiarendatud koti nutika disaini oluliseks osaks on lihtsasti eemaldatavad rihmad, mida saab kotile kinnitada eri viisil. Nii saad ise valida, kuidas kotti kanda. Võid ka kõik rihmad ära võtta, kui eelistad eriti minimalistlikku varianti.

Capital of Goodsi kotis on peale avatud sahtli ja telefonitasku eemaldatav lukuga tasku. Materjalina kasutatav taimedega pargitud nahk kestab kaua ja vanub väärikalt, mitte ei kulu.

Stella Soomlaisi stuudio suured plaanid

Nahakunstnik Stella Soomlaisi omanimeline stuudio on oma stiilsete, praktiliste ja säästlikult valminud kottide ning aksessuaaridega juba ammune ajakirja EMA lemmik. Kui tegevuse algusaastatel valmistas Stella kotte enamasti eritellimustööna, mis andis hea kogemuse ja arusaamise, kuidas käituvad erinevad materjalid, milline disain aitab eri funktsioonidele vastata ja milline mitte, siis 2015. aastal organiseeris Stella oma töö ümber, nii et stuudio disaini- ja tootmisprotsess toimiks ringmajanduse ehk kestlikkuse põhimõttel.

Taimne nahk ja taaskasutus

Tallinnas Balti jaama ja Telliskivi loomelinnaku vahetus läheduses asuvas stuudios valmivad tooted on tehtud parimast Euroopa päritolu taimparknahast, mis on kauakestev ja mille tootmisel ei ole kasutatud kahjulikke metalseid ühendeid. Materjalist läheb käiku kõik, mis vähegi võimalik. Eesmärgiks on jõuda järk-järgult täielikult jäätmeteta tootmiseni.

Emadena on meile meelt mööda seegi, et Stella pöörab suurt rõhku praktilisusele ja mugavusele, ka on ta mõelnud sellele, et kottide hooldamine ja värskendamine nõuaks võimalikult vähe vaeva. Toodete taskud ja sangad-rihmad on külge kruvitud, et vältida liigseid õmblusi, mis nahapinda kahjustaksid. Seetõttu on kulunud osi lihtne välja vahetada ja hiljem saab suurt osa materjalist taaskasutada, kui kott on oma elu kandja silmis ära elanud. Näiteks saab kantud kotist teha mitu väiksemat aksessuaari: vutlareid, rahakotte, käepaelu jms.

Osta siit:
Tutvu lähemalt: