T-särgid Avangard / Reet Aus

Avangardi T-särkide eksperimentaalne disain kuulutab, et kunst ei pea rippuma vaid seinal, vaid võib olla ka seljas!

Värske särgikollektsiooni läbilõiked ja nägemus pärineb Vene 1920ndate avangardiajastust. Tegu on disainer Reet Ausi ühe lemmikperioodiga, oli vaid aja küsimus, millal valmivad sellest ajajärgust inspireeritud särgid.

Vene avangard jõudis tippu pärast revolutsiooni, 1917.–1932. aastail, mil avangardiideed põrkusid kehtiva sotsrealismi suunaga. Kui sotsialistlik realism esindas idealistlikku realistlikku kunsti, siis avangardism vastupidi kompas realistliku ja ebarealistliku piire.

Avangardi kollektsioonis on särke nii naistele kui ka meestele.

Me ei unusta

Kõik Reet Ausi kollektsioonid on loodud keskkonnale mõeldes. Avangardi T-särkide jätkusuutlikkus seisneb muu hulgas kultuurilises kestlikkuses (cultural sustainability), mis juhindub põhimõttest, et me ei unusta, kust me tuleme. Kultuur on säästva arengu majandusliku, sotsiaalse ja keskkonnamõõtme võimaldaja ning edasiviija.

Reet Ausi revolutsioon

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasjaks on muuta moemaailm eetilisemaks ning arendada taasväärtustavat moekeskkonda. Väärtustav taaskasutus ehk upcycling on protsess, mis võimaldab tootmises tekkivaid jääkmaterjale disaini abil tagasi tootmisse suunata, vähendades sellega märgatavalt moetööstuse keskkonnamõju.

Säästes vett ja energiat

Püüdest rakendada väärtustava taaskasutuse meetodit moetööstuses on valminud ka sertifikaat UPMADE®, mis hõlmab kogu tekstiilitoote elutsükli analüüsi ning loob eeldused materjal täienisti ära kasutada.

Masstootmisest tekib keskmiselt 18% tootmisjääke, mis tavaliselt satub lihtsalt prügimäele või põletatakse. Iga UPMADE®-i meetodil toodetud riideese Reet Ausi kollektsioonis säästab keskmiselt 75% vett ning 88% energiat, võrreldes uue toote valmistamiseks kuluva ressursiga.

Osta siit:
Tutvu lähemalt: