Kirjutage otsingusõnad siia ja vajutage Enter.

Meist

Tulime epideemiaajast läbi küsimustega, kas paberajakirja on vaja. Kas EMA ajakirja on vaja?

Mõni kuu tagasi kohtusime lugejatega, ärksameelsete noorte emadega, kes veensid meid tuliselt, et EMA paberajakirjast ei tohi loobuda. Nutiseadmest tarbitav ei suutvat asendada seda mõistusele jäämiseks hirmvajalikku rituaalset oma aja võtmist – koos pulssi ja mõttetulva aeglustava lektüüriga.

Mõistsime, et kohalike lapsevanemate eriliste lugudega väärt lugemist on vaja. Ent aegade-kommete muutudes ja digi poole kalduvas maailmas ei saa EMA ilmuda enam klassikalise ajakirja vormis. 

EMA ei olegi enam ajakiri. See tuleb hoopis ajakirja ja raamatu vahepealne, kaks korda aastas ilmuv aeglane lugemisnauding, n-ö aja kiri. Senisest mahukam, sügavalt ilus ja sisukas. Jätkusuutlikuma mudeliga toodetud, piiratud tiraažis. Uus EMA meeldib meile endale väga!

Kuristik ja tassike teed

Emade-isade vaimne tervis näib praegu olevat suurema löögi all kui kunagi varem. Oleme triivinud üheskoos kriisist kriisi. Üks vana tarkus ütleb, et inimene ei suuda kogu maailma raskust kanda, tuleb osata hoida end ja kõige lähemaid. Et me ei murduks. Et lapsed saaksid kasvada. Et meil jaguks elujõudu ka homme ja ülehomme.

Seepärast keskendumegi EMA lugejate vaimse tervise toetamisele ja hingelisele kosumisele, julgustades mõtlema nii, nagu on kunagi soovitanud pühak Sofroni neile, kes seisavad justkui kuristiku serval: kui tunned, et see käib sulle üle jõu, siis astu samm tagasi ja luba endale tassike teed.

Kestlikkuse tuuled

Vastates üleilmsele ökoloogilisele ummikseisule, läheme senisest märksa jätkusuutlikumat teed: EMA väljaannet ei kohta enam laiadel ajakirjalettidel, mis eeldab suurt tiraaži ja seega ka ületootmist. Nüüdsest valmistame seda trükist väga piiratud koguses.

Piiratud tiraažinumbriga loobume klassikalisest ajakirja tootmise mudelist, mille puhul katab olulise osa eelarvest reklaamitulu. Tulemuseks on esteetiliselt ühtlane õiglase hinnaga väljaanne, mida ilus kinkida endale või mõnele teisele armsale emale emadepäevaks. Erilisust ja ülevust lisab ajakirja kaitsev kaunis kartongist ümbris.

Uut EMA saab soetada Rahva Raamatu, Apollo ja Puänt raamatupoodidest ning EMA kontseptpoest.

EMA peatoimetaja Merle Liivak Praks