Theatrumi dokumentaallavastusest “Erivajalik” innustunud EMA podcasti erisari jätkub!
Seekord on külas optometrist Karmen Johansson, kes avab uusi horisonte meie kõige õrnemate kehaosade teadlikumaks turgutamiseks ja toetamiseks. Kas teadsid, et lugemisraskuste, peavalude ja isegi ATH taga võib olla silmalihaste koostöö nõrkus? Ja et silmalihaseid saab harjutuste abil viia toonusesse niisamuti, nagu saab teha teiste lihaste puhul?
Kuula episoodi SIIN!
Intervjuud suunava EMA peatoimetaja Merle Liivak Praksi jaoks on see saade isiklikult oluline ja samas ka missioonitöö, sest tema ise jõudis pärast aastatepikkust teadmatust lapsega lõpuks Karmeni juurde, kelle abil selgus, et lapse lugemis- ja kirjutamisraskuste taga on füüsiline takistus – silmalihaste nõrkus pilti koos hoida.
Karmen, kes jõudis oma erialaste valikute juurde oma poega aidates avab silmi meil kõigil, tema kogemusel võib igas klassis iga neljas laps kannatada silmalihaste nõrkuse all, mis õõnestab lapse heaolu, enesekindlust ning edenemist õppetöös. Olgu lohutuseks lisatud, et nende laste väljakutseid on võimalik vähendada ja tihti ka kaotada hüpetega, kui võtta ette silmaharjutuste seeriad ja kui ka koolis oskavad õpetajad märgata ning toetada.
Seega – soovita episoodi kuulata ka õpetajatel SIIN!
